Zdrowie

Minusy i zalety różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym musi znaleźć się dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozwodzić się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego należyte i regularne użytkowanie może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby zachorowań w trakcie pandemii koronawirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można mnóstwo różnorakich typów takich urządzeń. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco zwiększone koszty eksploatacji. Alternatywą jest dozownik manualny, który wymaga wciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się prostotą konstrukcji oraz mniejszymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, lecz znacznie solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych sum i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Troszczmy się o zdrowie i dezynfekujmy ręce!