Wpływ octu jabłkowego na zdrowie

Wpływ octu jabłkowego na zdrowie

Ocet jabłkowy dzięki swoim rozlicznym właściwościom może być wykorzystywany nie tylko do zrzucania zbędnych kilogramów. Chociaż otyłość jest obecnie problemem na globalną skalę, to jednak warto pamiętać także o tym, iż spożywanie octu jabłkowego może nam pomóc uporać się także z wieloma innymi schorzeniami.

Wykorzystywanie octu jabłkowego dla zdrowia:

wzmacnianie organizmu – ocet jabłkowy można przyjmować przede wszystkim profilaktycznie, na przykład w celu wzmocnienia układu immunologicznego, zwłaszcza porą jesienno – zimową. Najlepiej do szklanki wody dodać łyżeczkę octu jabłkowego oraz dwie łyżki miodu, a taką miksturę wypijać dwa razy dziennie.
ocet jabłkowy na kaszel – specyfik wytwarzany na bazie jabłek może być także pomocny w walce z kaszlem. W tym celu należy jedną łyżkę octu zmieszać z sokiem wyciśniętym z cytryny, przyjmować kilka razy dziennie.
ocet jabłkowy na ból gardła – do pół litra wody należy wlać szklankę octu jabłkowego. Tak przygotowanym roztworem płukać gardło kilka razy dziennie.
ocet jabłkowy na astmę – w leczeniu astmy ocet jabłkowy można wykorzystywać przede wszystkim do wykonywania okładów (na plecy i na klatkę piersiową),
ocet jabłkowy na bezsenność – przygotować roztwór z octu jabłkowego i z połowy szklanki przegotowanej wody. Dodać dwie łyżeczki miody, pić rano oraz wieczorem.
ocet na nudności w ciąży – zaleca się spożywanie dwóch łyżeczek octu jabłkowego rozpuszczonego w szklance letniej wody. W celu poprawy smaku można dodać miód bądź sok z cytryny.

Herbasetum

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!
www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net