Tabletki na powiększenie biustu - bezpieczeństwo stosowania

Tabletki na powiększenie biustu - bezpieczeństwo stosowania

Tabletki na powiekszenie biustu mają z reguły tak dopracowany skład, by można było stosować je bez większych przeszkód i obaw. W rzeczywistości jednak i ich stosowanie nakłada na nas pewne ograniczenia, bądź też (z drugiej strony) nie każda z nas może je w pełni bezpiecznie i bezkarnie stosować. Wszystko zależy od składu, a ponieważ skład ten bywa bardzo różny, przed rozpoczęciem kuracji dobrze jest poznać wszystkie składniki kupowanego preparatu i sprawdzić, czy aby nie ma przeciwwskazań do ich stosowania w naszym konkretnym przypadku.

Co można, a czego nie?

Jeśli na opakowaniu tabletek, które wybierzemy nie pojawiają się jakieś szczególne zastrzeżenia radzilibyśmy podchodzić do takich produktów z ogromną ostrożnością. Jeśli w ich składzie znajdują się substancje, które mogą być bezkarnie używane przez każdego bez wyjątku i to w każdych ilościach należałoby założyć, że taki preparat w ogóle nie jest skuteczny. Skuteczność powiększania zależy bowiem od stopnia oddziaływania danego preparatu na gospodarkę hormonalną sterującą przyrostem piersi, coś co na hormony w żaden sposób nie oddziałuje (dodamy , że chodzi nie tylko o hormony typowo żeńskie) nie może osiągnąć autentycznej skuteczności - może co najwyżej lekko ujędrnić biust poprzez poprawę wyglądu (i parametrów) pokrywającej go skóry. Jeśli tabletki na powiekszenie biustu zawierają zioła oddziałujące na hormony, a nie znajdą się na nich ostrzeżenia skierowane do kobiet w ciąży, pań karmiących piersią, kobiet z problemami hormonalnymi czy wreszcie osób stosujących jakieś inne kuracje (leki, naświetlania etc.) należy przyjąć, że dany producent podchodzi do sprawy niepoważnie, a nawet działa na szkodę swoich potencjalnych klientek. Żadnych ziół, szczególnie tych o intensywnym działaniu, nie można stosować w pełni bezkarnie zwłaszcza w sytuacjach, w których organizm jest w jakimś stopniu zdestabilizowany (funkcjonuje inaczej, na innych warunkach, jest poddany działaniu silnie obciążających czynników), bo zioła te mogą spotęgować działanie innych czynników, bądź całkowicie zaburzyć niestabilną gospodarkę hormonalną. Tabletki na powiększenie biustu mogą być stosowane jedynie przez osoby zdrowe, nie będące w ciąży, nie karmiące piersią i takie, które potrafią wykazać się zdrowym rozsądkiem tj. nie przekroczą maksymalnych zalecanych dawek.

Przykłady zagrożeń

Zioła są dobre, bo zdrowe, bo leczą, bo dostarczają nam potrzebnych mikroskładników regulujących przebieg najrozmaitszych procesów w naszym organizmie, ale część ziół (a właściwie większość jeśli jest nieodpowiednio stosowana) może wywierać na organizm również wpływ niekoniecznie przez nas pożądany i tak o ile rukiew wodną, mniszka lekarskiego czy koper włoski można uznać za niemal stuprocentowo bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych (to oczywiście duże uproszczenie, bo wszystko w nadmiarze szkodzi), o tyle kozieradka pospolita czy dzięgiel chiński powinny już być stosowane znacznie ostrożniej. Dlaczego? Dlatego, że kozieradka może nasilać działanie leków przeciwkrzepliwych oraz leków z grupy inhibitorów MAO, a dzięgiel chiński zawiera związki działające fotouczulająco (jak dziurawiec). Już te dwa przykłady wystarczą, by zdać sobie sprawę, że pełna dowolność w przyjmowaniu suplementów i stosowaniu ziołoterapii nie jest wskazana. W razie wątpliwości zawsze, ale to zawsze należy skonsultować się z farmaceutą (dobrym!) lub lekarzem.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net