Ślub i wesele

Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Akompaniament muzyczny podczas wesela to jeden z najistotniejszych wyborów jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze parę lat temu całkowicie zrozumiałym było wybranie zespołu muzycznego, jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej zatrudniany jest DJ. Odpowiednia muzyka podczas wesela obiecuje rewelacyjne przyjęcie, chyba nikt nie chciałby uroczystości weselnej, na której nikt nie bawi się ponieważ jest słaba muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i co jest tańsze?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Przeważnie DJ posiada zdecydowanie większy wybór muzyki, którą może na przyjęciu weselnym zagrać. W dzisiejszych czasach kiedy posiada się wszędzie dostęp do internetu i puszcza się muzykę z komputera to ma się możliwość żeby zagrać dosłownie każdy możliwy gatunek muzyczny, artystę oraz kawałek. DJ przeważnie jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, szczególnie dlatego, że pracuje sam. W zespole jest kilka osób, w dodatku posiadają instrumenty i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc też cena za ich usługę jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet podczas jego przerwy muzyka może w dalszym ciągu grać. Jeżeli chodzi o zespół muzyczny to przerwa na jedzenie jest jednoznaczna z przerwą w tańcach, a istnieją zespoły, które robią sobie te przerwy co kilka piosenek. Cena za DJa bez wątpienia różni się zależnie od miasta, jego wykwalifikowania oraz popularności. Oczywistym jest, że w Warszawie zobaczymy zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej mieście.

Co daje muzyka na żywo na weselu?

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. To rozwiązanie często wybiorą pary, które planują na przyjęcie zaprosić więce wiekowych gości. W dawnych czasach abstrakcyjne było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby zwyczajnie mieć kłopot z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to ma możliwość go rewelacyjnie wplątać w zabawy, jakie zazwyczaj są na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie włączy jednej piosenki w 5 przeróżnych liniach melodycznych. Sporo osób uważa także, że wesele jest bardzo wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez muzyki na żywo. Koszty orkiestry przeważnie mocno przewyższają te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W głównej mierze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są wasze preferencje. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy jako Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeśli lubicie dzisiejsze wersje utworów i ogromną wszechstronność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze wesele ma być bardzo wymyślne to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inny akompaniament muzyczny rozpatrzycie gdy większa część gości będzie młoda, a inną kiedy uroczystość ma być bardzo rodzinna. Nieistotne jest jednak czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to aby repertuar był dla Was odpowiedni. W dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeśli tak to które. Zawsze pamiętajcie również o podpisaniu umowy.