Moda

Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? Jak znaleźć odpowiedniego krawcową?

Na ważnych dla nas uroczystości za każdym razem mamy potrzeby, aby wyglądać zjawiskowo. Jednak wielu z nas zależy także na tym, żeby nie było zbyt drogo, ponieważ najprawdopodobniej jest to garnitur tylko na jedną noc. To ogromny błąd. Nie zapominajmy bowiem, iż w przypadku prawidłowo dopasowanego garnituru, będzie to strój na wiele lat i za chwilę dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów zdarzają się w życiu sytuacje, w których warto zainwestować w ubranie szyte na miarę, świetnie dobrane do indywidualnych preferencji i gabarytów.

Czy strój szyty na miarę musi być drogi?

To zdanie stanowi często spotykany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. Dużo zależy od tego, jakiego krawca wybierzemy, a także jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego garnituru, tyle będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, jednak przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. Więc odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Ale pamiętajmy, żeby w komplecie do tego pytania, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W większości przypadków, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane perfekcyjnie do właściciela. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie zalety są wyeksponowane. Warto także podkreślić, że faktycznie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, jednak w tym tkwi jego siła. Pamiętajmy bowiem, iż jest to ubiór, służący właśnie w specjalnych okazjach, w których zawsze chcemy wyglądać rewelacyjnie i czuć się pewnie, a szczególnie komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice odczujemy w wygodzie noszenia. Musimy być gotowi na to, że w sieciówkach nie ma idealnych wymiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólnie znanych wymiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach jednej marki, ale nie zmienia to faktu, że wciąż nie będą dopasowane do naszej sylwetki perfekcyjnie w każdym fragmencie naszego ciała. Ktoś może posiadać za szerokie biodra do rozmiaru M, a kolejny za szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i bazując na tych wymiarach projektowana jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

W jaki sposób znaleźć idealnego krawca?

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na to, iż chcemy posiadać strój uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć perfekcyjnego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, w jakim mieście żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół lub rodziny. Mamy możliwość też wykorzystać internet w procesie poszukiwania idealnej dla nas oferty. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, iż najistotniejszy jest osobisty komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online