Zdrowie

Jak zostać stomatologiem – ścieżka kariery dentysty

Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i nad wyraz odpowiedzialnym. Z tego powodu nie zaskoczy nikogo fakt, że ścieżka, która zamienia studenta w fachowca jest bardzo długa, a często i pełna wybojów. Postaramy się dzisiaj wytłumaczyć, co należy uczynić oraz jakie studia skończyć, żeby móc działać w tym wymagającym, lecz zdecydowanie satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Warszawa oraz inne większe lub mniejsze miasta to doskonałe miejsca do rozwoju w tej dziedzinie, zaliczyć studia oraz uzyskać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Jakie studia trzeba ukończyć, aby zostać dentystą?

Nie istnieje inna droga do zostania dentystą, niż zaliczenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest mieć świadomość, że mówimy tutaj o jednolitych studiach magisterskich. Co więcej, każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest parę i zależą rzecz jasna od uczelni. Przyszły dentysta może zdecydować się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia lekarsko-dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od wielu lat nieustannie mogą szczycić się wielkim powodzeniem wśród najbardziej zdolnych i ambitnych młodych ludzi. 

Co trzeba zrobić po studiach, aby zostać stomatologiem?

Skończenie studiów to jednak dopiero początek drogi do zostania dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący stomatolog musi zaliczyć roczny staż podyplomowy, a po jego ukończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający szerokiej wiedzy, a także umiejętności praktycznych uzyskanych podczas przed chwilą wspomnianego stażu. Należy odnotować, że uprzednio przytoczony staż jest w całości płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, ścieżka do zostania dentystą jest niezwykle długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy świetnie znają się na leczeniu zębów i posiadają niezwykle szeroką wiedzę i kompetencje. Dziś jakiekolwiek schorzenia zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, kompetentnego lekarza dentysty.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia