Bez kategorii

Jakie są zadania angiologa?

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Zajmuje się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach warto udać się do tego lekarza i w jakiego typu przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest niezwykle obszerny: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim różnorakimi przypadłościami związanymi z nieodpowiednim działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten bardzo często współpracuje ze specjalistami innych, choć bardzo podobnych, dziedzin medycyny. Łącząc swoje siły, są oni w stanie zapobiec najbardziej przykrym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Wśród nich są między innymi tętniaki, lecz również zwężenie tętnic, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, warto skierować się do angiologa, który z pewnością powie, co należy w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia samemu lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz doświadczonego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Wśród wielu zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje dość często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić różnorakie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.