Dom

Kiedy jest wykonywana hydroizolacja piwnicy?

Przecieki w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę rozpoczyna się od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych strefach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest kluczowa?

Ważne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także należy mieć na uwadze o wyznaczeniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje negatywne działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Branża ta wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten pomysł. Materiały służące do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, ponieważ wybranie mało efektywnego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Niezawodne środki, powinny dobrze być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Zadbaj o hydroizolację i ciesz się suchą piwnicą

Istnieje kilka rozwiązań by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najpopularniejsze z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Jeżeli w piwnicy wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku stosuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami Dobre Izolacje – klik z Warszawy, którzy szybko i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy posiada duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także specjalistyczny sprzęt, który pozwala im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.