Inne

Obrazki srebrne – stosowny upominek z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich najbliższych niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jaki prezent kupić? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Oczywiście niezwykle popularnym wyjściem jest wręczenie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć rower czy konsolę. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju prezentu, ale jeśli wiele osób wpadnie na taki pomysł, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć trochę niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie między innymi podarowanie różnych drobnostek związanych stricte z katolicyzmem oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt spektakularnym drobiazgiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z rowerów czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.