Zdrowie

Ośrodki leczenia uzależnień pełne osób stosujących dopalacze

Dopalacze przez bardzo długi czas były ogromnym problemem. Wydaje się, że różnorakie kampanie prowadzone przez państwo przyniosły pewne rezultaty – prawdą jest, że sklepy z takimi substancjami zamknięto, ale niestety nie zmniejszyło to ilości osób, które przebywają w placówkach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można kwestię tę bagatelizować i twierdzić, że zwykłe narkotyki są bardziej szkodliwe – nie można jednak podważyć faktu, że dopalacze również są uzależniające. Przynoszą również skutki znacznie gorsze, niż inne nielegalne substancje. 

W jaki sposób działają dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w Polsce przyjmuje mnóstwo osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tej kwestii o tyle duży, że tak naprawdę nie wiadomo, co zawierają dane dopalacze, dlatego trudno o określenie szkodliwych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Choć oferują one przeżycia halucynogenne, to mogą także wpłynąć na prawidłowe działanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są po prostu szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego typu, która zmaga się z wieloma pacjentami, którzy zaczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest podobnych miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie można ignorować działania dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie w każdej sytuacji jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często zażywanie ich kończy się zwyczajnie śmiercią lub trwałym upośledzeniem organizmu.