Uroda Zdrowie

Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nasilonym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście aktualnie skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny rewelacyjnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą podrażniać skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, po które chętnie sięga większość producentów antyperspirantów.

Najczęściej dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Co ważne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.