Biznes

Woda do biura – jaka jest jej cena? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Prawo pracy od pewnego czasu nakazuje, aby zagwarantować pracownikom stały dostęp do napojów w miejscu pracy. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na to, żeby wynająć dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego urządzenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wody do biura?

Ile zapłacę za wodę?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że przedsiębiorstwa oferujące dostarczanie wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom finansowym, które są przed nimi stawiane, dlatego hurtowy jej zakup będzie z pewnością opłacalnym wyjściem. Koszt niespełna dwudziestolitrowej butli wody to nieco więcej niż dwadzieścia złotych, co jest, trzeba przyznać, niezwykle przystępną stawką, jeśli wziąć pod uwagę ceny wody butelkowanej w supermarketach. 

Zakup dystrybutora

Aby jednak woda do biura była przystępna jeśli chodzi o konsumpcję, należy nabyć lub wypożyczyć odpowiedni dystrybutor wody. Istnieją ich różne typy, ale najbardziej powszechny i najtańszy będzie dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy hoteli. Istnieje opcja, aby oczywiście nabyć ten sprzęt na własność, ale istnieje także bardzo korzystna finansowo możliwość wynajmu – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to zwykle kilkadziesiąt złotych. 

Wodę pić należy

Woda do biura jest konieczna dla przyzwoitego samopoczucia pracowników. Dlatego nie powinniśmy oszczędzać na liczbie dystrybutorów i jakości wody, na której cotygodniowe dostawy się zdecydujemy. Na pewno wpłynie to także na efektywność pracy.