Bez kategorii

Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże?

Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym przy wychodzeniu z nałogów jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Jak wygląda leczenie?

Na początku warto wiedzieć, że cały proces zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to czas, podczas którego dostosowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które stopniowo pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która nam pozwala zastosować kolosalne zmiany, które są zaczerpnięte z tego, w co wierzymy. Następny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Zakończona terapia daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Aby zostać przyjętym trzeba spełnić określone warunki

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one zagwarantowane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z pomocy ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny